“Minik Yürekler Üşümesin” Yardım Kampanyası Basın Açıklaması

Soğuk Kış aylarına girdiğimiz bugünlerde,, evine, çoluk çocuğuna helal lokma getirmek için ağır işlerde çalışıp, aldığı ücretlerle kıtkanaat geçinmeye çalışan vatandaşlarımız, bu zorlu hayat şartları altında yaşamaya çalışırken, bir taraftanda kış ayının getirdiği zorluklarla mücadele etmeye çalışmaktadır. Hanesinin günlük ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımız, kışın getirdiği ısınma ve beslenme maliyetleri ile daha büyük sıkıntılar yaşamaktadır.

Bolu Ülkü Ocakları olarak Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) ‘ın “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” Hadisi Şerifini düstur edinerek, bu soğuk kış aylarında, ısınmak için üstüne giyecek bir mont bulamayan, ıslanan ve üşüyen ayaklarını korumak için bir botu bulunmayan, ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına yardım etmek ve onları bir nebzede olsa mutlu etmek için “Minik Yürekler Üşümesin” sloganıyla başlattığımız yardım kampanyamıza tüm vatandaşlarımızın desteğini talep ediyoruz.

Bolu Ülkü Ocakları daha önce yaptığı Ramazan Ayı yardım kampanyaları ve Ramazan Bayramlarında yine çocuklarımıza yönelik bayramlık elbise hediye etmek için yapılan kampanyalarımıza, vatandaşlarımızın desteği, güveni, teveccühü ile bugüne kadar birçok yardımı sahiplerine ulaştırarak, alnının akıyla bu görevi yerine getirmiştir. Ülkü Ocakları Milli ve manevi olarak Büyük Türk Milleti’nin tüm değerlerine sahip çıkmayı kendine görev edinen, sosyal sorumluluk anlayışı içinde, canıyla, kanıyla, varlığıyla Milletinin her zaman hizmetinde olan bir Yesevi Ocağıdır. Ülkü Ocakları, çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü maddi ve manevi ihtiyacının karşılanması noktasında, yürüttüğü eğitim, kültür, sosyal faaliyet ve sosyal sorumluluk projeleri ile Milli Birliğimizi korumayı, Milli Eğitimimizi geliştirmeyi ve bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarak, Milli dokumuzun zayıflamasına engel olmayı kendisine görev edinmiş, iman ve inanç sahibi Ülkü erlerinin otağıdır.

Biz biliyor ve inanıyoruz ki, İhtiyacı olana koşmak, ekmeğini paylaşmak, muhtaç olana kol kanat germek, üşüyeni ısıtmak, Milletimizin güzel hasletlerindendir. Bizler hayra vesile olmak, çocuklarımızın yüzünü güldürmek, içini ısıtmak için “Minik yürekler üşümesin” diyerek, Milletimizin yardımlarını bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle yardım kampanyamıza destek verecek olan tüm vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyor, kampanyamızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

İsmail AKGÜL

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı

Kampanyamıza katılmak için irtibat numaraları;

05363959998 – 05077491440 – 05466766786

1 MONT BEDELİ 150 TL
1 BOT BEDELİ 100 TL

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.Required fields are marked *