Ocak Başkanımız Sayın Cihan Özkalem’in yazılı basın açıklaması

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın takdirleriyle 02.04.2021 tarihi itibariyle Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım.
Neferi olmaktan onur ve gurur duyduğumuz kutlu davamızda, bugüne kadar bayrağı hakkıyla taşımış olan, lekelemeden, kirletmeden, yere düşürmeden bizlere teslim eden değerli dostum, çocukluk arkadaşım, iki dünya kardeşim Sayın İsmail Akgül Başkanımızdan ve geçmiş dönemlerde Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı görevini yürüten tüm başkanlarımızdan Allah razı olsun.
Bizler de bu kutsal emanette; Allah’ın izni ve inayetiyle ehline teslim edeceğimiz gün ve saate kadar yüksek vazife duygusuyla azalmayan, azalmayacak ve azımsanmayacak mücadele aşkı ile “bayrağı” kirletmeden taşıyacağız.
Ülkü Ocakları yetişmiş kadrosu, zengin birikimi ve yarım asrı geçen tecrübesiyle her daim her göreve hazır, Ülkücü Hareket’in Lideri Devlet Bahçeli Bey’in ve Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım Beyin emrindedir. Ülkü Ocakları olarak her türlü fedakarlığı ve özverili çalışmaları yapmaya hazırız. Zora talip olan, imkânsızlıklar içinden hilal gibi doğan Milliyetçi – Ülkücü Hareket’in mensupları olan bizler Davanın şanlı bayrağını onurla ve gururla maziden atiye taşıyama arzusu içerisindeyiz.
Şehitlerimizin emaneti olan bu görevimiz ağır, sorumluluğumuz çoktur. Zorlukların üstesinden gelmek için kudretimiz; damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!
Geleceğin Güçlü Türkiye’sinin inşası; Ülkü Ocakları’nın omuzlarında bir sorumluluk ve Ülkü Ocaklıların yüreklerinde bir ateştir.
Bizler bu inançla, birlik ve beraberliğimizin verdiği güçle, hedefimiz uğrunda aşamayacağımız engelin ve varamayacağımız hedefin olmadığını biliyoruz.
Hedefimiz uğrunda vicdanımızla, aklımızla ve fikirlerimizle dönemlere hapsolanların inadına devirler üstüne yükseleceğiz!
Yüce Allah bizleri mahcup etmesin.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Cihan ÖZKALEM

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı


Bir cevap yazın

Your email address will not be published.Required fields are marked *