23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutladığımız bu günde, “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle millet egemenliğine dayalı bir rejim kurmanın heyecanını ve anlamını tekrar yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının millî mücadele şartları içerisinde geliştirdikleri metot, savaşın ancak milletle beraber kazanılacağı inancıyla, onları millî mücadeleyi örgütleyen meşrû bir güç olarak kongrelere ve Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşuna götürmüştür.
Böylece Kurtuluş Savaşı’nın önder kadrosu ile millet arasında bir düşünce ve inanç birliği oluşmuş, bu ise, 23 Nisan 1920’de millet iradesinin örgütlenmesi şeklinde tecellî etmiştir.

Eşsiz komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal’in önderliğinde Türk Milleti’nin ortaya koyduğu bu güç, Kurtuluş Savaşı’nı kazanmıştır. Mücadeleyi kazanan ordular, hiç şüphesiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin orduları, yani milletin kendisidir.

Bunun için, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada hiçbir ülkede bulunmayan iki farklı unsuru bir araya getiren millî bir bayramımızdır.

Bu bayram, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği tarihî bir gün, diğer taraftan “yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı” çocuklarımız için bir şenliktir.
Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, elbette ki çocuklara olan sevgisinin ve güveninin neticesidir. Fakat, bunun yanısıra çocuklarımıza büyük ve güçlü bir misyon yüklendiğinin de en önemli göstergesidir.

Çocuklarımızın bu sorumluluğun şuuru içinde güzel yarınlarımızın mimarları olacağına inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta onurlu geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere, Büyük Türk Milleti’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Cihan Özkalem

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı


Bir cevap yazın

Your email address will not be published.Required fields are marked *